piątek, 24 maja 2013

BEAUTY : NATURAL BEAUTY

Na początku chciałabym dodać, że miałam mały wypadek który uniemożliwia mi dodawanie zdjęć ze stylizacjami. Niedługo to się zmieni więc nadrobię stracony czas, postanowiłam dodać kilka ciekawostek z serii ,, Natural Beauty '' , za jakiś czas wszystko wróci do normy. :)

Jak dobrze nam wiadomo nie każde kosmetyki upiększają nas tak jak jest to opisane na etykiecie.Warto również za małe pieniądze stosować stare sprawdzone sposoby poprawiania stanu włosów i skóry głowy w domu. ;)
Możemy je oczywiście zrobić samodzielnie i przygotowanie takiego 'magicznego eliksiru' trwa nie więcej niż 5minut. Przynajmniej po nałożeniu takiej maski każda z nas dobrze wie co się w niej znajduje i nie ma tam żadnej chemii tylko naturalne składniki, bo przecież nie ma bardziej ekologicznych środków na upiększanie, niż te które zrobimy same z wybranych produktów. W internecie również jest bardzo dużo odżywek do włosów, wystarczy poszukać.
Zaprezentuje kilka maseczek na włosy i skórę głowy które odżywiaja i poprawiaja kondycje włosów. Jeżeli juz zdecydujecie się na przygotowanie takiej mieszanki pamiętajcie aby zużyc ją odrazu po przygotowaniu poniewaz szybko się psują.

Najbardziej sprawdzonym składnikiem aby poprawić wygląd włosów jest jajko. Więc z tym będzie pierwsza maseczka.

Oczywiscie maseczki przygotowujesz tyle, aby starczyło na Twoje włosy.

1.Potrzebna jest :

miseczka

łyżeczka aby wymieszać papkę

1 lub 2 jaja.

Trochę oleju roślinnego. Można również podgrzać trochę olej, tylko nie do takiego stopnia aby popazyc głowę.

Odrobina cytryny ( Nie należny przesadzać z ilością cytryny ponieważ cytryna używana jest również do rozjaśniania włosów, oczywiście jeżeli raz się przesadzi to nic się nie stanie )

Całość należny dobrze wymieszać.

Najlepiej owinąć ramiona jakimś starym ręcznikiem bo pewnie olej ścieknie i będą plamy. Nakładaj mieszankę pędzelkiem do farbowania. Mieszankę można również wsmarować w skórę głowy. Dobrze by było jeżeli byś była w saunie lub brała ciepła kąpiel ponieważ ciepło wpływa lepiej na składniki , jest to rada do każdych odzywek. Po ok 30-35 min zmyj włosy dokładnie i najlepiej kilka razy, jeżeli przesadzisz z olejem będziesz miała trudności aby go zmyć.2.Kolejna maseczka jest zwykłym olejem rycynowym który można kupić w każdej aptece. Wystarczy na noc wsmarować olejek we włosy i rano go zmyć. Po dłuższym okresie stosowania na pewno włosy będą lepszej kondycji.Olejek hamuje wypadanie włosów oraz je zagęszcza. Olejek również należy wsmarować w skórę głowy jak i rozprowadzić go po całości.
3.Jeżeli masz włosy zniszczone suszeniem i prostowaniem możesz przygotować maseczkę z oliwy z oliwek, dodamy do niej łyżkę miodu i olejek z jojoby. Jeżeli zapytacie w aptece o preparat z aloesem ( aloes wpływa odżywczo na włosy ) możecie tez go dodać. Mieszankę nakładajcie tak jak opisałam w punkcie nr 1.


PAMIĘTAJCIE ! ABY MASECZKA ZADZIAŁAŁA , NALEŻY DOSTARCZYĆ WŁOSOM JAK NAJWIĘCEJ CIEPŁA.

LM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy szczery komentarz !